Itäjudo Open 2019

Viimeinen ilmoittautumispäivä 08.05.2019
Nimi Maa Seura Vyöarvo Sp. Sv. Sarja
Aalto, Jiri SuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Aalto, JiriSuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Poika2007U15 pojat alle 42 kg
Ahonen, JoneSuomiKiteen Kippon4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Ala, EinoSuomiPikadon, Pieksämäki4 kyu (oranssi)Poika2008U13 pojat kilpailijat
Atti, AatosSuomiVoimailuseura Bodonos3 kyu (vihreä)Poika2004U18 pojat alle 60 kg
Auvinen, EnniSuomiSavonlinnan Shikata5 kyu (keltainen)Tyttö2010U11 tytöt aloittelevat
Avedeniy, PavelSuomiKiteen Kippon1 kyu (ruskea)Mies1998Miehet alle 90 kg
Berezovskiy, GenrihVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Bergman, EllaSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto3 kyu (vihreä)Tyttö2005U15 tytöt alle 52 kg
Bergman, FanniSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto4 kyu (oranssi)Tyttö2007U13 tytöt kilpailijat
Davzhuk, RomanVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Erjansalo , PerttuSuomiLappeenrannan Kamiza3 kyu (vihreä)Poika2004U18 pojat alle 55 kg
Erjansalo , PetraSuomiLappeenrannan Kamiza4 kyu (oranssi)Tyttö2008U13 tytöt kilpailijat
GALAKTIONOV, SemenVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U13 pojat kilpailijat
GALAKTIONOV, SemenVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
GAVRISCH, RomanVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Haapalehto, IisakkiSuomiLieksan Jigoku1 kyu (ruskea)Mies2000Miehet alle 81 kg
Haikulainen, TuomasSuomiLappeenrannan Kamiza4 kyu (oranssi)Poika2007U15 pojat alle 46 kg
Haikulainen, TuomasSuomiLappeenrannan Kamiza4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Hakkarainen, JuhoSuomiJoen Yawara, Joensuu4 kyu (oranssi)Poika2008U13 pojat kilpailijat
Häkkinen, AatuSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Häkkinen, PeetuSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Poika2011U11 pojat kilpailijat
Hiltunen, OivaSuomiLieksan Jigoku4 kyu (oranssi)Poika2008U13 pojat aloittelijat
Honkanen, LucasSuomiKerimäen Judonoko2 kyu (sininen)Poika2006U18 pojat alle 50 kg
Honkanen, LucasSuomiKerimäen Judonoko2 kyu (sininen)Poika2006U15 pojat alle 50 kg
Hukka, Voitto SuomiKiteen Kippon5 kyu (keltainen)Poika2012U11 pojat aloittelijat
Hynninen, AatuSuomiPikadon, Pieksämäki1 kyu (ruskea)Mies2000Miehet alle 81 kg
Hynninen, ArttuSuomiPikadon, Pieksämäki1 kyu (ruskea)Poika2002Miehet yli 90 kg
Hynninen, ArttuSuomiPikadon, Pieksämäki1 kyu (ruskea)Poika2002U18 pojat yli 81 kg
Ignatovich, JesseSuomiJS Sakura, Kuopio3 kyu (vihreä)Poika2003U18 pojat alle 73 kg
IVANOV, IlyaVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2008U15 pojat alle 34 kg
IVANOV, IlyaVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2008U13 pojat kilpailijat
IVANOV, IvanVenäjäKostomuksha Judo Team3 kyu (vihreä)Poika2004U18 pojat alle 66 kg
Ivanovs, ArtursSuomiYama-Arashi, Varkaus4 kyu (oranssi)Poika2005U15 pojat yli 66 kg
Jääskeläinen, JoonasSuomiToodokan, Joroinen4 kyu (oranssi)Mies1986Miehet yli 90 kg
Kaartinen, KasperiSuomiJS Sakura, Kuopio2 kyu (sininen)Poika2004U18 pojat alle 66 kg
Kaatrasalo, HenriSuomiIisalmen JS3 kyu (vihreä)Poika2003U18 pojat alle 60 kg
Kainulainen, PyrySuomiIisalmen JS5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Kamaev, SemenSuomiKiteen Kippon5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Kammonen, Eelis SuomiLappeenrannan Kamiza5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Katainen, ElmaSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Tyttö2009U11 tytöt kilpailijat
Käyhkö, WäinöSuomiKiteen Kippon5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Kekäläinen, JenniSuomiSavonlinnan Shikata2 kyu (sininen)Nainen2001Naiset alle 70 kg
Kettunen, NiiloSuomiToodokan, Joroinen3 kyu (vihreä)Poika2006U15 pojat alle 46 kg
Kharin, IlyaSuomiLappeenrannan Kamiza5 kyu (keltainen)Poika2004U15 pojat alle 38 kg
Kirjavainen, AleksiSuomiPikadon, Pieksämäki1 kyu (ruskea)Mies1999Miehet alle 81 kg
Klimov, ArtemSuomiKiteen Kippon5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat kilpailijat
Kohtala, AtteSuomiSavonlinnan Shikata4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat aloittelijat
Kokkonen, EmmaSuomiMikkelin Judo3 kyu (vihreä)Tyttö2005U15 tytöt alle 48 kg
Kokkonen, EmmaSuomiMikkelin Judo3 kyu (vihreä)Tyttö2005U15 pojat alle 46 kg
Kokkonen, LeoSuomiJS Sakura, Kuopio4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Kolari, JadeSuomiJS Sakura, Kuopio5 kyu (keltainen)Tyttö2010U11 tytöt aloittelevat
Kolari, JainaSuomiJS Sakura, Kuopio5 kyu (keltainen)Tyttö2010U11 tytöt aloittelevat
Kolehmainen, AtteSuomiVoimailuseura Bodonos1 kyu (ruskea)Mies1994Miehet yli 90 kg
Kolosova, ArinaSuomiSavonlinnan Shikata5 kyu (keltainen)Tyttö2009U11 tytöt aloittelevat
Kolosova, ArinaSuomiSavonlinnan Shikata5 kyu (keltainen)Tyttö2009U11 tytöt kilpailijat
KOLOTOV, ArsenijVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U13 pojat kilpailijat
KOLOTOV, ArsenijVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
KOLOTOV, JaroslavVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U13 pojat kilpailijat
KOLOTOV, JaroslavVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Komlev, FedorVenäjäOlympic Hopes St.Peterburg5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Kontttinen, Marko SuomiMäntyharjun Judo1 kyu (ruskea)Mies1975Miehet alle 81 kg
Koponen, OtsoSuomiJS Sakura, Kuopio4 kyu (oranssi)Poika2008U13 pojat
Korelin, KeijoSuomiToodokan, Joroinen3 kyu (vihreä)Mies1981Miehet alle 81 kg
Kosonen, MarianneSuomiKerimäen Judonoko1 dan (musta)Nainen1994Naiset alle 52 kg
Kröger, ToukoSuomiJS Sakura, Kuopio4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Kuivalainen, JanneSuomiIlomantsin Toroo-kai ry3 kyu (vihreä)Poika2005U15 pojat alle 60 kg
Laitinen, PinjaSuomiSavonlinnan Shikata2 kyu (sininen)Nainen2001Naiset alle 57 kg
Lamchenko, AndreyVenäjäKostomuksha Judo Team5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Lamchenko, DenisVenäjäKostomuksha Judo Team1 dan (musta)Mies1979Miehet alle 73 kg
Lampropoulos, NikolaosSuomiIlomantsin Toroo-kai ry4 kyu (oranssi)Poika2004U18 pojat alle 81 kg
Lappeteläinen, EssiSuomiIisalmen JS3 kyu (vihreä)Tyttö2007U13 tytöt kilpailijat
Lappeteläinen, EssiSuomiIisalmen JS3 kyu (vihreä)Tyttö2007U15 tytöt alle 36 kg
LITOVCHENKO, EgorVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2008U13 pojat kilpailijat
Löppönen, EliasSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto3 kyu (vihreä)Poika2006U15 pojat alle 46 kg
Löppönen, SampoSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Lötjönen, NelliSuomiKerimäen Judonoko5 kyu (keltainen)Tyttö2008U13 tytöt aloittelevat
Luostarinen, InkaSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Tyttö2008U13 tytöt aloittelevat
Mäkelä, NiiloSuomiMikkelin Judo5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Mäkelä, Niilo SuomiMikkelin Judo5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Mäki, PekkaSuomiIlomantsin Toroo-kai ry3 kyu (vihreä)Mies1964Miehet yli 90 kg
Makkonen, JereSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Malkki , Roope SuomiToodokan, Joroinen3 kyu (vihreä)Poika2006U15 pojat alle 34 kg
Männynsalo, MiskaSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2005U15 pojat alle 60 kg
Martikainen, MillaSuomiKerimäen Judonoko3 kyu (vihreä)Tyttö2004U18 tytöt alle 63 kg
Martiskainen, MiroSuomiJoen Yawara, Joensuu2 kyu (sininen)Poika2003U18 pojat alle 60 kg
MAXIMOV, AlexeyVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Merta, SanniSuomiSavonlinnan Shikata3 kyu (vihreä)Tyttö2003Naiset alle 70 kg
Mikkonen, KasperSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Nenonen, SakuSuomiKiteen Kippon4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Nissinen, MarkusSuomiIisalmen JS5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat kilpailijat
Nykänen, EllaSuomiYama-Arashi, Varkaus3 kyu (vihreä)Tyttö2005U15 tytöt alle 52 kg
Oborochan, Daniil ArminSuomiMikkelin Judo5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat kilpailijat
Olkonen, MattiSuomiYanagi, Heinävesi5 kyu (keltainen)Poika2008U13 pojat kilpailijat
Olkonen, TimoSuomiYanagi, Heinävesi4 kyu (oranssi)Poika2010U11 pojat kilpailijat
Ollikainen, EllaSuomiLappeenrannan Kamiza2 kyu (sininen)Nainen1999Naiset alle 63 kg
Pakkala, KiaSuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Tyttö2006U15 tytöt alle 44 kg
Parkkinen, RasmusSuomiJoen Yawara, Joensuu3 kyu (vihreä)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Parviainen, OttoSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Parviainen, TopiSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Pentikäinen, KiiraSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Tyttö2010U11 tytöt kilpailijat
Pentikäinen, VernaSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Tyttö2008U13 tytöt
Pirskanen, PyrySuomiYama-Arashi, Varkaus5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Poluiantsevich, MaksimVenäjäKostomuksha Judo Team5 kyu (keltainen)Poika2012U11 pojat aloittelijat
Pöysti, PiaSuomiYama-Arashi, Varkaus2 kyu (sininen)Tyttö2002U18 tytöt alle 63 kg
Prokopovich, MarkusSuomiKiteen Kippon5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Puumalainen, PauliSuomiToroo-Kai Ry, Ilomantsi3 kyu (vihreä)Mies1981Miehet yli 90 kg
Rajakangas, KristianSuomiIisalmen JS3 kyu (vihreä)Poika2003U18 pojat alle 55 kg
Rantula, SaanaSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Tyttö2009U11 tytöt
Rantula, TinjaSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Tyttö2010U11 tytöt aloittelevat
Rantula, ValtteriSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Poika2011U11 pojat aloittelijat
Rautarinta, JoelSuomiPikadon, Pieksämäki3 kyu (vihreä)Poika2003U18 pojat yli 81 kg
Riittinen, TimiSuomiMäntyharjun Judo5 kyu (keltainen)Poika2011U11 pojat kilpailijat
Romanov, DaniilSuomiKiteen Kippon5 kyu (keltainen)Poika2012U11 pojat aloittelijat
Romanov, KirillSuomiKiteen Kippon4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Romanova, IrinaSuomiKiteen Kippon5 kyu (keltainen)Nainen1985Naiset alle 70 kg
ROMASHCHENKO, IvanVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Saareskari, Max SuomiMäntyharjun Judo2 kyu (sininen)Poika2004U18 pojat alle 55 kg
Saareskari , Vili SuomiMäntyharjun Judo3 kyu (vihreä)Poika2005U15 pojat alle 42 kg
Saarinen, SanteriSuomiSavonlinnan Shikata5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat kilpailijat
Saastamoinen, AkseliSuomiLieksan Jigoku3 kyu (vihreä)Poika2004U18 pojat alle 73 kg
Salikov, KirillVenäjäKostomuksha Judo Team3 kyu (vihreä)Poika2006U15 pojat alle 60 kg
Salminen, EmiliaSuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Tyttö2009U11 tytöt kilpailijat
Salminen, JesseSuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat
Salminen, JuusoSuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Salminen, MinnaSuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Tyttö2006U15 tytöt alle 48 kg
Sergeev, KirillSuomiJS Sakura, Kuopio3 kyu (vihreä)Poika2007U13 pojat
Sergeev, KirillSuomiJS Sakura, Kuopio3 kyu (vihreä)Poika2007U15 pojat alle 38 kg
Sergeev, MatveySuomiJS Sakura, Kuopio3 kyu (vihreä)Poika2003U18 pojat alle 60 kg
SHOROKHOV, MikhailVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2010U11 pojat kilpailijat
Stenberg, Noora SuomiKerimäen Judonoko4 kyu (oranssi)Tyttö2006U15 tytöt alle 63 kg
Taavitsainen, JoonaSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2007U13 pojat aloittelijat
Taavitsainen, RasmusSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Tahvonen, JoonaSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2004U18 pojat alle 60 kg
Takkinen, EeroSuomiToodokan, Joroinen5 kyu (keltainen)Poika2008U13 pojat
Telkkä, KiiaSuomiMäntyharjun Judo3 kyu (vihreä)Nainen2001Naiset alle 70 kg
Tiilikainen, KarpoSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Tiilikainen, KyöstiSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Tossavainen, JohannesSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Tuomennoro, KariSuomiJoen Yawara, Joensuu2 dan (musta)Mies1977Miehet alle 73 kg
Tuomennoro, Luukas SuomiJoen Yawara, Joensuu3 kyu (vihreä)Poika2005U15 pojat alle 55 kg
Turtiainen, JuhaSuomiKerimäen Judonoko5 kyu (keltainen)Poika2010U11 pojat aloittelijat
Turunen, LeeviSuomiJS Sakura, Kuopio4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat
Väistö, LeeviSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Väistö, LeeviSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto5 kyu (keltainen)Poika2009U13 pojat kilpailijat
Varis, HelmiSuomiTohmajärven urheilijat ry/judojaosto5 kyu (keltainen)Tyttö2008U13 tytöt kilpailijat
Veijonen, AtteSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Poika2005U15 pojat yli 66 kg
Veijonen, TatuSuomiPikadon, Pieksämäki5 kyu (keltainen)Mies2000Miehet yli 90 kg
Vepsäläinen, TommySuomiPikadon, Pieksämäki4 kyu (oranssi)Poika2006U15 pojat alle 46 kg
Vihervuori, AapoSuomiJS Sakura, Kuopio5 kyu (keltainen)Poika2009U11 pojat aloittelijat
Vitkovskiy, DaniilVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U11 pojat kilpailijat
Vitkovskiy , DaniilVenäjäKostomuksha Judo Team4 kyu (oranssi)Poika2009U13 pojat kilpailijat
Vyyryläinen, WeikkaSuomiPikadon, Pieksämäki4 kyu (oranssi)Poika2007U13 pojat kilpailijat