Miesten ja naisten SM-kilpailut

Viimeinen ilmoittautumispäivä 08.04.2019
Nimi Maa Seura Vyöarvo Sp. Sv. Sarja
Aaltonen, NiinaSuomiVoimailuseura Bodonos2 kyu (sininen)Nainen1981Naiset alle 57 kg
Alatalo, MyrskySuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Poika2002Miehet alle 66 kg
Autio, LasseSuomiFinndai, H:ki1 kyu (ruskea)Mies1993Miehet alle 90 kg
Avedeniy, PavelSuomiKiteen Kippon1 kyu (ruskea)Mies1998Miehet alle 90 kg
Aziz, ZicoSuomiLahden JS1 kyu (ruskea)Poika2002Miehet alle 66 kg
Balatkhanova, EnisaSuomiMeido-Kan, H:ki1 kyu (ruskea)Tyttö2002Naiset alle 57 kg
Balatkhanova, HedaSuomiMeido-Kan, H:ki1 kyu (ruskea)Tyttö2004Naiset alle 63 kg
Barton, AlexandraSuomiKirkkonummen JS1 dan (musta)Nainen1995Naiset alle 63 kg
Berg, JoniSuomiKita-Kan, Kemi1 kyu (ruskea)Mies1994Miehet alle 81 kg
Christian, WiegandSaksaFinndai ry1 dan (musta)Mies1977Miehet alle 73 kg
Djoukaev, TurpalSuomiHämeenlinnan JS1 dan (musta)Mies2001Miehet alle 66 kg
Eklund, RonjaSuomiEspoon Urheilijat2 kyu (sininen)Nainen1990Naiset alle 70 kg
Haapalainen , MikaSuomiOulun JK4 dan (musta)Mies1975Miehet alle 90 kg
Hänninen, KonstaSuomiPikadon, Pieksämäki1 dan (musta)Mies1996Miehet alle 81 kg
Hannula, HenriSuomiHämeenlinnan JS1 dan (musta)Mies1997Miehet alle 90 kg
Heinonen, EetuSuomiMeido-Kan, H:ki1 dan (musta)Mies1999Miehet alle 73 kg
Hellgren, JannikaSuomiNummelan Judo1 kyu (ruskea)Nainen2000Naiset alle 52 kg
Hirvonen, MiikaSuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Mies1985Miehet yli 100 kg
Höglund, LinusSuomiÅlands Judoklubb1 kyu (ruskea)Mies2001Miehet alle 60 kg
Holopainen, JussiSuomiTikkurilan Judokat1 kyu (ruskea)Mies2001Miehet alle 73 kg
Hukka, SiniSuomiKiteen Kippon2 dan (musta)Nainen1981Naiset yli 78 kg
Ihanamäki, EetuSuomiNokian Judo1 kyu (ruskea)Mies2001Miehet alle 81 kg
Kaewasa, SikkoSuomiHämeenlinnan JS1 dan (musta)Mies1994Miehet alle 73 kg
Kakko, KatriSuomiLahden JS2 dan (musta)Nainen1993Naiset alle 57 kg
Kanerva, EmiliaSuomiKirkkonummen JS2 dan (musta)Nainen1998Naiset alle 70 kg
Kari, ErkkaSuomiMeido-Kan, H:ki1 kyu (ruskea)Mies1998Miehet yli 100 kg
Karlström , Majken SuomiÅlands Judoklubb3 kyu (vihreä)Nainen1990Naiset yli 78 kg
Karvonen, AnnaSuomiHontai Judo, H:ki3 kyu (vihreä)Nainen1997Naiset alle 57 kg
Kautto, EmiliaSuomiLappajärven Veikot1 kyu (ruskea)Nainen1994Naiset alle 63 kg
Keitaanniemi, TinjaSuomiVoimailuseura Bodonos1 kyu (ruskea)Nainen2000Naiset alle 63 kg
Kettunen, JaanaSuomiKirkkonummen JS3 kyu (vihreä)Nainen1974Naiset alle 57 kg
Khirchilashvili, KhirchlaSuomiMeido-Kan, H:ki1 kyu (ruskea)Mies2001Miehet alle 66 kg
Koivu, SusanSuomiJS Sakura, Kuopio2 dan (musta)Nainen1975Naiset alle 70 kg
Korhonen, RoopeSuomiKajaanin JK1 dan (musta)Mies2000Miehet alle 73 kg
Körkkö, EliasSuomiOulun JK1 dan (musta)Mies1994Miehet alle 66 kg
Koskinen, SamuliSuomiHämeenlinnan JS1 dan (musta)Mies1998Miehet alle 73 kg
Kosonen, MarianneSuomiKerimäen Judonoko1 dan (musta)Nainen1994Naiset alle 52 kg
Kujanhaara , Joonatan SuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Poika2003Miehet alle 60 kg
Kujansuu, ElviiraSuomiTampereen Judo1 dan (musta)Nainen1999Naiset alle 57 kg
Laakkonen, AkuSuomiMeido-Kan, H:ki1 kyu (ruskea)Mies1997Miehet alle 81 kg
Laamanen, AatuSuomiTampereen Judo1 dan (musta)Mies1995Miehet alle 90 kg
Laamanen, EetuSuomiTampereen Judo2 dan (musta)Mies1988Miehet alle 73 kg
Laiho, VenlaSuomiNummelan Judo1 kyu (ruskea)Tyttö2002Naiset alle 57 kg
Lambacka, MarkusSuomiKoyama, Rovaniemi1 dan (musta)Mies1999Miehet alle 90 kg
Lammasniemi, JerrySuomiPorin JS Fudoshin1 dan (musta)Mies1988Miehet alle 100 kg
Laxen, FridaSuomiKirkkonummen JS1 kyu (ruskea)Nainen2001Naiset alle 57 kg
Leppäniemi, VilmaSuomiLappajärven Veikot2 kyu (sininen)Nainen2001Naiset alle 70 kg
Luoma, JuhoSuomiTampereen Judo1 dan (musta)Mies1993Miehet alle 81 kg
Määttä, ArttuSuomiNummelan Judo3 dan (musta)Mies1995Miehet alle 73 kg
Määttä, HenriSuomiNummelan Judo2 dan (musta)Mies1997Miehet alle 66 kg
Mäkinen, OskariSuomiNummelan Judo1 dan (musta)Mies1999Miehet alle 81 kg
Matikainen, PihlaSuomiMaskun Tempo1 dan (musta)Nainen1996Naiset alle 57 kg
Miekkalehto , RonjaSuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Tyttö2002Naiset alle 63 kg
Myllylä , RasmusSuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Poika2002Miehet alle 66 kg
Niva, HeikkiSuomiJudo-Kan, Espoo1 dan (musta)Mies1988Miehet alle 73 kg
Nizamov, MaratSuomiVoimailuseura Bodonos1 dan (musta)Mies1984Miehet alle 66 kg
Nuorteva, LalliSuomiHämeenlinnan JS1 dan (musta)Mies1993Miehet alle 100 kg
Nykänen, NooraSuomiHoljutai, Hollola1 dan (musta)Nainen1999Naiset alle 78 kg
Olin, ValtteriSuomiVoimailuseura Bodonos1 dan (musta)Mies1999Miehet alle 73 kg
Ollikkala, JesseSuomiNummelan Judo2 kyu (sininen)Poika2002Miehet alle 66 kg
Pajunen, RobinSuomiMeido-Kan, H:ki1 kyu (ruskea)Mies2001Miehet alle 66 kg
Pavlov, PatrickSuomiTikkurilan Judokat1 kyu (ruskea)Mies2001Miehet alle 60 kg
Pertelson , OscarSuomiChikara, H:ki1 dan (musta)Mies1994Miehet alle 73 kg
Pitkänen, Mika SuomiOulun JK1 dan (musta)Mies1990Miehet alle 90 kg
Ponsi, SamiSuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Mies1997Miehet yli 100 kg
Pulkka, EricSuomiVantaan Jukara1 kyu (ruskea)Mies2000Miehet alle 66 kg
Puottula, TyttiSuomiMaskun Tempo3 kyu (vihreä)Nainen1984Naiset alle 63 kg
Puumalainen, JuhoSuomiMikkelin Judo1 dan (musta)Mies1995Miehet alle 100 kg
Puumalainen, MarttiSuomiMikkelin Judo1 dan (musta)Mies1997Miehet yli 100 kg
Rahmani , SafarSuomiChikara, H:ki1 dan (musta)Mies1995Miehet alle 90 kg
Rajaniemi, JyriSuomiNummelan Judo1 dan (musta)Mies1997Miehet alle 73 kg
Ranki, SakuSuomiVoimailuseura Bodonos1 kyu (ruskea)Mies1988Miehet alle 100 kg
Ratilainen, JaniSuomiJoen Yawara, Joensuu1 dan (musta)Mies1996Miehet alle 66 kg
Raveala , KatriSuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Nainen2001Naiset alle 70 kg
Rinne, VesaSuomiKaigan, Rauma1 kyu (ruskea)Mies1987Miehet alle 100 kg
Ristola, ArturSuomiKotkan JS1 kyu (ruskea)Mies1996Miehet alle 73 kg
Ronkainen, TuomasSuomiJudo-Kan, Espoo1 kyu (ruskea)Mies1993Miehet alle 73 kg
Rönkkö, StefanSuomiOrimattilan JS1 dan (musta)Mies1996Miehet alle 73 kg
Saha, LugasSuomiRiihimäen JS1 dan (musta)Mies1998Miehet alle 66 kg
Sala, JuliusSuomiNummelan Judo1 dan (musta)Mies1996Miehet alle 81 kg
Sala, MatiasSuomiNummelan Judo1 dan (musta)Mies2000Miehet alle 73 kg
Salminen, MikaSuomiKirkkonummen JS1 dan (musta)Mies1978Miehet alle 90 kg
Seikkula, Louna-LumiaSuomiKoyama, Rovaniemi2 kyu (sininen)Tyttö2004Naiset alle 52 kg
Silde, MikoSuomiChikara, H:ki1 dan (musta)Mies1984Miehet alle 100 kg
Sulander, PetteriSuomiMeido-Kan, H:ki1 dan (musta)Mies1993Miehet alle 90 kg
Sundberg, JenniSuomiHontai Judo, H:ki2 kyu (sininen)Tyttö2003Naiset alle 52 kg
Terävä, JuusoSuomiFinndai, H:ki2 dan (musta)Mies1991Miehet alle 81 kg
Tervonen , TomasSuomiChikara, H:ki1 dan (musta)Mies1993Miehet alle 81 kg
Timmerbacka, TiiaSuomiKaustisen Pohjan-Veikot1 kyu (ruskea)Nainen2000Naiset alle 63 kg
Turunen, SampoSuomiTikkurilan Judokat1 kyu (ruskea)Mies2001Miehet alle 81 kg
Tuurala, HenriSuomiRaision Ryhti1 dan (musta)Mies1996Miehet alle 66 kg
Valima, EliasSuomiRiihimäen JS2 kyu (sininen)Mies2000Miehet alle 81 kg
Valtonen, TommiSuomiNummelan Judo1 dan (musta)Mies1992Miehet alle 60 kg
Vauhkonen , ErikaSuomiChikara, H:ki1 kyu (ruskea)Tyttö2002Naiset alle 57 kg
Verlin, KlausSuomiHontai Judo, H:ki1 dan (musta)Mies1994Miehet alle 90 kg
Viitanen, SamuliSuomiTampereen Judo1 dan (musta)Mies1993Miehet alle 100 kg
Will, MarcoSuomiFinndai, H:ki1 kyu (ruskea)Mies1990Miehet alle 90 kg
Ylitalo, JoelSuomiMeido-Kan, H:ki1 dan (musta)Mies1997Miehet alle 66 kg
Ylitalo, VilleSuomiMeido-Kan, H:ki1 dan (musta)Mies1993Miehet alle 73 kg